VІ Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня» - Фестивалі - Календар творчих подій - Волинь туристична
Головна | Агросадиби | Туристу | Форум | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризмКалендар творчих подій

Волинь туристична

Волинь туристична

Меню сайта
Пошук
Visitlutsk
Форма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

VІ Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня»

Подія відбудеться: : 15.11.2016

8 жовтня Центральними вулицями Луцька пройшла хода колективів українського фольклору із закордону, регіонів України, районів та міст Волині. Так розпочався VІ Міжнародний фестиваль «Берегиня».

Здавалося, навіть сонцю було цікаво, що ж діється на вулицях Луцька, й воно не поспішало ховатися за хмари, а світило тепліше й лагідніше. Наче розуміло, що саме у день відкриття VІ Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» його учасникам хочеться продемонструвати і своє пишне вбрання, і зігрітися гостинністю волинян, і насолодитися невимовною радістю людського спілкування

На фестиваль прибули фольклорні колективи від українських громад Білорусі, Росії, Угорщини, Польщі, Литви, Латвії, а також майже з усіх областей України. Кожен район і місто Волині також делегували на «Берегиню» по декілька колективів - фольклорні гурти, ансамблі народної музики, майстрів народного мистецтва. Загальна кількість учасників - понад 1000 осіб.

Уже зранку в п'ятницю на Театральному майдані та вулиці Лесі Українки демонстрували свої вироби народні майстри. Розмаїті гончарні вироби: васильківська майоліка і чорна кераміка, й різьба по дереву, прикраси із бісеру, гуцульські вироби із вовни, решетилівські килими, волинські й рівненські - із соломки, львівське художнє скло. А що вже вишиванок - на будь-який смак і гаманець.

Кожен район та міста нашої області вздовж вулиці Лесі Українки відтворили обійстя гончара, лісничівку, старовинний шинок, млин, гуральню, рибальське подвір'я. Ну а кузню й прекрасні ковальські вироби, зрозуміло, продемонстрували ковельчани.

А 10 жовтня гала-концертом «Коло родоводу» в Луцьку, урочисто закрили шостий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня». Свято відбулося в обласному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка.

Три дні гостювали у древньому Луцьку, на волинській землі колективи з різноманітних куточків не лише України, а й Латвії, Угорщини, Білорусі, Польщі, Росії. Глядачі ознайомилися не лише із обрядами, а й навіть із колисковою та повстанською піснею.

Концепція фестивалю, який проходив напередодні свята Покрови, максимально наближена до звичаєво-обрядової автентики літньо-осіннього циклу: збір урожаю, підготовка до весіль, мамина колискова і музикування народних музик, народні ігри й розваги. Поруч із неповторними жіночими співами, прозвучали і чоловічі козацькі та повстанські пісні. Адже Волинь - край давніх козацьких традицій, колиска Української Повстанської Армії.

У рамках фестивалю відбулися наукова конференція «Народна творчість українців у просторі і часі», виставка творів народного мистецтва Волині «У руслі великого стилю», зворушлива спільна молитва за Україну усіх учасників «Берегині» у Свято-Троїцькому кафедральному соборі та ряд інших імпрез.

 

 

 

Контактна особа: Valia E
Переглядів: 914 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

©2010. Всі права захищені. Розробив Мочкош Д.Р.