ТЕРМІН ПРОВЕДЕННЯ:
круглорічно, на замовлення груп від 15 осіб
ВИД ЕКСКУРСІЇ:
Історично-пізнавальна
Тривалість – 2 дні.
Маршрут розпочинається з міста Луцька. Екскурсанти відвідують Волинський краєзнавчий музей, Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки, Меморіал Вічної слави та місце захоронення в’язнів фашистського концентраційного табору для радянських військовополонених. В експозиціях музеїв широко представлені документальні матеріали про героїзм радянських воїнів, бойова техніка, стрілецька зброя часів Великої Вітчизняної війни, зазначені частини РСЧА, що приймали участь у бойових діях. На завершення відвідується Меморіал Вічної слави та місце захоронення більш як 10 тис. радянських воїнів, які загинули в концтаборі «ШТАЛАГ» протягом липня 1941 – травня 1942 рр. (екскурсія по Луцьку займає 2,5 години).
Наступним об’єктом подорожі виступає село Торчин. (переїзд 30 хвилин)
Місце огляду – експозиції Торчинського народного музею, присвячені початку Великої Вітчизняної війни. (1 год. 40 хв.)
Далі по маршруту село Війниця. (переїзд 25 хв.) місце огляду: пам’ятник 45-мм гармата, встановлена на честь подвигу артилеристів 1-ї ПТАБ та танкістів 19 танкової дивізії, які в боях 23-25 червня 1941 року біля селища Затурці та с. Війниця призупинили ворожий наступ на Луцьк. Тут було знищено десятки ворожих танків. (40 хв.)
Село Березовичі. Місце огляду – могила, де заборонений командир 87-ї стрілецької дивізії генерал Алябешев П.Ф., який загинув 25 червня від кулеметної черги при переході шосе Володимир-Волинський – Луцьк. Частини цієї дивізії героїчно обороняли міста Володимир-Волинський, Устилуг та територію 2-го укріп району. (30 хв.)
Наступне місто екскурсії – Володимир-Волинський. Місця огляду – експозиції періоду початку Великої Вітчизняної війни міського краєзнавчого музею та Меморіал Слави. Оглядається місце поховання більш як 25 тисяч жертв фашистського концтабору «Норд» для радянських офіцерів-військовополонених, що діяв тут з липня 1941 по червень 1944 року. (40 хв.)
Устилуг (переїзд 10 хв.) має такі об’єкти огляду: ДОТ з пам’ятною дошкою на честь Героя Радянського Союзу лейтенанта Гуденка С.Г. та загальна панорама інших оборонних об’єктів 2-го Володимир-Волинського укріп району. (1 год.)
Далі екскурсійною зупинкою є місто Нововолинськ. Тут екскурсанти відвідують експозиції у міському історичному музеї, пам’ятники бійцям 2-го укріп району та воїнам прикордонникам та воїнам прикордонникам. Огляд ДОТів в районі 10-ї шахти. (1 год.)
Село Литовеж. Місце огляду – ДОТ 2-го Володимир-Волинського укріп району, гарнізон якого на чолі з лейтенантом Іноземцевим оборонявся до 28 липня 1941 року та панорама оборонного городища часів Галицько-Волинської держави на березі річки Західний Буг. (40 хв.)
Наступне по маршруту селище Іваничі. Місце огляду – обеліск Слави та танк Т-34 у центрі селища (короткий огляд експозицій в місцевому історичному музеї). (30 хв.)
Село Павлівка (колишнє містечко Порицьк). Місце огляду – обеліск Слави, пам’ятник українсько-польського примирення. Тут в червні 1941 року жорстокі оборонні бої з ворогом вели частини 124-ї стрілецької дивізії під командуванням генерала Ф.Г. Сущого. (30 хв.) Милятин. Місця огляду – колишнє приміщення штабу 124-ї стрілецької дивізії та пам’ятник на честь її бійців та командирів, які героїчно обороняли даний регіон Волині 22-25 червня 1941 року. (40хв.)
Наступним по маршруту постає місто Горохів. Місце огляду - Пам’ятний знак та могила Героя Радянського Союзу П.І. Столярчука, братська могила воїнам 124-ї стрілецької дивізії. В боях біля міста був важко поранений і генерал Ф. Г. Сущий, який помер від ран вже на території Рівненщини. (1 год.)
Повернення в місто Луцьк
Вартість екскурсії згідно прайсу:
Звертайтесь, будь ласка, до менеджера: тел. 72 71 98.
У вартість екскурсії входить:
- екскурсійне обслуговування, страховка.
|