Лісовий масив "Цуманська Пуща” – це великий, колись суцільний лісовий масив, розташований у межиріччі Стиру та Горині.
Рослинний світ Цуманської пущі відображає флору і фауну південної частини Українського Полісся. Тут внаслідок поширення більш багатих, ніж в основній частині Українського Полісся, ґрунтів у природному рослинному покриві переважають широколистяні та сосново-широколистяні ліси. В усіх інших значних за площею об’єктах Українського Полісся: заповідниках, національних природних парках – переважають хвойні (соснові) ліси або сосново-дубові. Дубові та грабово-дубові насадження в них відсутні або ж трапляються лише невеликими ділянками. Саме такі цінні породи дерев покривали цю територію до того, як почалося інтенсивне використання їх людиною.
Територія Цуманської пущі багата рідкісними видами флори і фауни, значна частина яких занесена до Червоної книги України, Європейського Червоного Списку та Червоної книги Міжнародного Союзу Охорони Природи. В лісових масивах є ряд угруповань, занесених до Зеленої книги України. На території, яка пропонується під національний парк, росте 15 видів рідкісних рослин, трапляється 27 видів унікальних звірів. Збереглися тут і незаймані або малодоторкані ділянки лісу. Окремі з них мають вік 150-170 років.
Цікаво, що популяція Смілки литовської, яка занесена до Європейського Червоного Списку, тут найбільша порівняно з будь-якою іншою подібною територією Полісся. Це однорічна вибаглива рослина. А така висока здатність її до відновлення саме в Цуманській пущі свідчить про те, що тут, попри все, збереглася здорова лісова екосистема.
Тривалість екскурсії: 5 годин.
У вартість туру включено: перевезення, страхування, супровід екскурсовода.
У вартість туру не включено: харчування, вхідні квитки на екскурсійні об’єкти.