Іваничівський район (у 1957-1962 рр. – Нововолинський район) розташований на заході області, де межує з республікою Польща. На півночі межує з Володимир-Волинським районом, на сході - з Локачинським, на південному сході – з Горохівським районом. На півдні проходить межа з Сокальським районом Львівської області.
Сільських населених пунктів – 58 і одне селище міського типу Іваничі. Всі населені пункти району об'єднані в 23 сільські ради і 1 селищну.
Територія району 645 кв. км, що становить – 3,2 % території області.
Населення становить 33,6 тис. чол. – 3,3 % від населення області, в тому числі 26,8 (79,8%) сільського. 6,8 тис. чол. проживає в районному центрі.
Розташований на північному сході Волинської області. Межує на півночі з Білоруссю (Бреська область), на заході – з Ратнівським районом, на південному заході – з Камінь-Каширським, на південному-сході – з Маневицьким районами; на сході межує з Рівненською областю.
86 відсотків населення проживає в сільській місцевості. Адміністративний
центр – селище міського типу Любешів. У районі нараховується 47 населених пунктів, об'єднаних в одну селищну і 20 сільських рад.
Площа району 0,973 тис. кв. км, що становить 4,8 % території області. Межує з Горохівським, Ківерцівським, Локачинським та Рожищенським районами області, Рівненською областю.
Район включає 83 сільських населених пункти і 2 селища міського типу (Торчин, Рокині).
В районі проживає 59,4 тис. чоловік населення, з низ 10 % міського населення, 90 % сільського. Щільність населення на 1 кв. км 61 чол.
На території району є 2 озера, протікає 4 річки, найбільша з яких – Стир довжиною 38 км на території району.
На території району розміщено 8 храмів – пам’яток архітектури, що занесені до Державного реєстру та охороняються законом. Територія району, його села та селища багаті на пам’ятки археології, зокрема часів палеоліту, мезоліту, неоліту. Особливо щедра Луцька земля на ранньослов’янські та давньоруські пам’ятки.
На території району розміщено Історико-краєзнавчий музей у с. Торчин та у дендропарку с. Рокині − Музей історії сільського господарства Волині.
Район розташований у північно-західній частині Волинської області.Межує з Ратнівським, Камінь-Каширським, Ковельським, Турійським, Любомльським та Шацьким районами.
Площа району становить 1120,9 тис. кв. кілометрів– 5,6 % території області. До складу адміністративного району входять 46 сільських населених пунктів та селище міського типу Стара Вижівка.
Населення району складає31 500 осіб, що становить 3,04 % від населення області, у тому числі в районному центрі проживас 5 138 чоловік.
Площа району – 143,7 тис. гектарів, що становить 7,1 % площі області.
На території розміщено 69 населених пунктів, у тому числі 2 селища міського типу(Ратне і Заболоття), 67 сільських населених пунктів.
Межує з Любешівським, Камінь-Каширським, Старовижівським, Шацьким районами Волинської області, Брестською областю Республіки Білорусь. По території району проходить державний кордон протяжністю 104 км, на кордоні розташований пункт переходу Доманове.
Кількість населення 51,6 тис. чол., у тому числі міського населення 13,7 тис.чол, сільського населення 39,9 тис. чол. В районному центрі проживає 9,2тис. чол.
Район розташований на півдні Волині. Межує з Іваничівським, Локачинським і Луцьким районами, Львівською і Рівненською областями.
Його площа становить 1,1 тис. кв. км (5,4 % території Волинської області), сільськогосподарські угіддя – 86,4 тис. га, в тому числі ріллі 74,4 тис. га, площа водного плеса становить 2,0 тис. га, з них ставки – 1,5 тис. га. Ліси займають 11,6 тис. га. Через Горохівщину протікає найбільша на Волині річка Стир (протяжність в межах району 20 км), а також ще 6 річок. Липа – друга за величиною річка (протяжність – 43 км), її ліва притока – річка Гнила Липа (21 км). На південному заході району протікає річка Луга.
Чисельність населення – 54,4 тис. осіб, з них сільського – 39,2 тис. осіб.
В районі є два міста – Горохів і Берестечко, два селища міського типу – Мар'янівка і Сенкевичівка, 89 сіл.
Район розташований у східній частині області, межує на півночі з Камінь-Каширським, на заході – Рожищенським і Ковельським, на півдні – Ківерцівським районами, на сході з Володимирецьким районом Рівненської області.
Населення 55,9 тис. чол., що становить 5,40 % від населення області, із них міського населення 14,2 тис. чол. (25 % ), сільське населення 41,7 тис. чол. (74,5 %), чоловіків 27,4 тис. чол. (48,7 %), жінок 29,4 тис. чол. (52,1 %).
На території району – 18 озер, протікає – 21 річка , найбільші з яких: Стохід та Стир
Шацький район розташований в північно-західній частині Волинської області. Площа району 0,75 тис. м², населення 18,2 тис. чол.
Районний центр – смт. Шацьк.
На території Шацького району знаходиться 24 озера загальною площею близько 6,4 тис.га, які розділяються Головним Європейським вододілом до басейнів Балтійського і Чорного морів.
Найбільше озеро Світязь, площа якого становить понад 2,6 тис. гектарів з найбільшою глибиною 58,4 метрів (саме тому його називають ”Українським Байкалом”) .
Район розташований у центральній частині Волинської області. Межує з Ковельським, Володимир-Волинським, Рожищенським, Локачинським, Любомльським районами.
На території району – 33 озера, протікає 2 річки: Турія, Стохід.
Озера Соминське, Святе та Олександрівське є гідрологічними заказниками. На озерах Соминське, Величі і Пісочне побудовано бази відпочинку. Впорядковано місця для відпочинку на озерах Селище і Черепаха.
Розташований у південно-західній частині Волинської області у верхів'ях рік Луги , Стоходу і Турії (басейни Західного Бугу та Прип'яті ).
На заході він межує з Володимир-Волинським, на півночі – з Турійським, на північному сході – з Рожищенським, на сході – з Луцьким, на південному сході – з Горохівським і на південному заході з Іваничівським районами. По території району державний кордон не проходить.На сьогодні в районі проживає23,4 тис. чол., 2,3 % від населення області,у тому числі 19,4 тис.чол.–сільського населення , що становить 82 % від загальної кількості.
У районі створено і діє 16 заказників охорони природного середовища місцевого значення.
Усього на території району розміщено 39 водойм , з них 12 озер і 27 ставків. Найбільшими є озера Окорське , Холопичівське і Озютичівське. Через територію району протікають річки Турія, Стохід, Луга-Чорногузка, Луга-Свинорейка, Війниця.
На території району діє музей-садиба В. Липинського та п'ять історичних пам'яток: Свято-Михайлівська церква і дзвіниця с. Великий Окорськ (1787 р. кінець XVIII ст.), Свято-Михайлівська церква і дзвіниця с.Кисилин (1777 р. кінець XVIII ст.), Костел, келія монастиря с.Кисилин, Луківська церква с. Сірнички (1788 р.), Костел Августинів св. Трійці (1641-1642 рр.).